16622503 Maaa

Chloupky na bradě: Jak se jich zbavit?

Tmavé chloupky na bradě dokážou pořádně potrápit. Zvlášť, když přibývají a nemůžete se jich zbavit. Poradíme Vám, jak na ně.

Za vším stojí hormony

Nadměrné ochlupení žen označují odborníci jak hirsutismus. Nejčastěji za ním stojí hormonální nerovnováha a nadbytek androgenu. Nejznámějším z nich je testosteron, mužský pohlavní hormon, který se v malém množství tvoří i v ženském těle – v nadledvinkách. Pokud však dojde ke zvýšení jeho produkce, projeví se to právě nadměrných a tmavých ochlupením.

Obličej s chlapským knírem

Brada a horní ret – to jsou nejčastější místa v obličeji, kde se projevuje nadbytek mužského pohlavního hormonu. Potíže se nevyhýbají ani břichu, končetinám, zádům či hrudi. U žen za potížemi nejčastěji stojí již zmíněné hormonální výkyvy, například po těhotenství a porodu. Příčinou mohou být zvětšené nadledvinky, cysty na vaječníkách apod. Proto je třeba se v případě potíží poradit s endokrinologem a gynekologem. Pokud se zjistí, že je hormonů nadbytek, mohou pomoct antiandrogenní léky, které předepíše doktor. Je-li příčina jiná, anebo si chcete poradit s nadbytečným ochlupením na bradě sama, zjistili jsme, co nejlépe funguje.

Co dělat, když máte chloupky na bradě

Vosk

Depilace voskem zabírá, ale má několik nevýhod – je bolestivá, a musí se po určité době opakovat. Můžete ji podstoupit jak u kosmetičky, tak pomocí speciálních depilačních proužků v teple domova. Pozor ale tehdy, nemáte-li s voskem zkušenosti, anebo máte-li citlivou kůži na obličeji. Možností, jak se na nějakou dobu chloupků zbavit, může být i cukrová, anebo orientální epilace.

Laserová terapie

Laser patří k velmi oblíbeným metodám odstraňování chloupků. Efekt totiž bývá trvalý, protože chloupky ničí ve fázi růstu. Avšak aby se dostavil stálý účinek, je potřeba jej několikrát zopakovat, většinou čtyři až sedmkrát. A protože zákrok se opakuje po několika týdnech, je jasné, že celá procedura zabere více času. Efekt bývá znatelný u tmavších chloupků a měl by být trvalý. Jsou však ženy, kterým dostatečně nepomohl. Tento způsob doporučujeme, jelikož se jedná ve většině případů o trvalé řešení problému i s ohledem na dnes již dostupnou cenu pohybující se za jedno ošetření brady a rtu na hranici 1.000 Kč. Nevěříte? Podívejte se do našeho ceníku.

Elektrická jehla

Další možností, jak zvítězit nad chloupky na bradě a nad rtem, je elektrická jehla. Zní to děsivě, ale procedura tak drastická není. Je však poměrně časově náročná, a to proto, že se na každý chloupek působí zvlášť, a tak jde o metodu ideální pro menší oblasti, jako je právě brada či horní ret. Tenká elektrická jehla se vpichuje k folikulu chloupku a impulzem proudu ho zničí. Zákrok může být mírně bolestivý, a také může zanechat drobné jizvičky. Je třeba jej několikrát opakovat, a tak za každé sezení počítejte s útratou několika stokorun.

Zdroj zde.

Search