Epilace Sluzby

Jak na odstranění nežádoucího ochlupení těla?

Trend dnešní doby je neúprosný a velí, mít hladké tělo. Vzhledem k tomu, že naše tělo je pokryto enormním množstvím neviditelných (světlých) chloupků, které mají z hlediska fyziologického ochrannou funkci, odstraňuje se ochlupení viditelné, tmavší. Přiznejme si, že je velký prohřešek, sice nepsaný, ale společensky již neakceptovatelný, když ženě z podpaží trčí kartáč chlupů. Společenské faux pas jsou i neoholené nohy, ruce, hruď. Fyziologická rozdílnost pohlaví, způsob oblečení zejména ve společnosti mužské tělo více zakrývá, je zřejmě jedním z více důvodů větší tolerance k ignoraci přirozeného ochlupení.

Depilace ochlupení

Abyste se zbavili nežádoucího ochlupení v podpaží, tříslech nebo na nohou, odstraňte je depilací. Depilace je odstranění chloupku bez kořínku, jen z povrchu těla, to znamená seříznutím žiletkou, odstranění depilačním krémem, anebo depilačním strojkem. Musíte ovšem počítat s tím, že ochlupení znovu doroste. Chloupek byl jen odstraněný nebo seříznutý, ale kořínek zůstal v pokožce těla. Depilace je sice jednoduchá, prostředky na její použití jsou snadno dostupné, ale nevýhodou je, že tato metoda je málo efektivní. Chloupek začíná během dne růst znova.

Epilace – vytržení chloupku i s kořínkem

To je další varianta, jak ochlupení odstranit. Buď se svěříte odborníkům, odstranění chloupků pomocí vosků provádí kdejaká kosmetická služba nebo salón. Náplastě a nebo vosk si můžete zakoupit a epilaci provést sami. Zvládne to každý, ale musíte počítat s tím, že je to trochu bolestivé. Epilace má sice trvalejší efekt, ale po několika dnech, u někoho týdnech (je to zcela individuální) vám ochlupení znova začne růst. Je to tím, že základ kořínku v pokožce zůstal.

Destrukce kořínku

Pokud chceme dosáhnout trvalého efektu, musí se kořínek chloupku úplně zničit. To je možné za pomoci elektrické jehly a spolehlivé metody laseru, v dnešní době hojně používané

Laserovou epilací trvale docílíte odstranění nežádoucího ochlupení. Další výhoda je ta, že nemusíte opakovat zákrok soustavně, což je nepříjemné zejména u bolestivějších postupu – voskem.

Laserové odstranění chloupků v žádném případě nebolí. Paprsek laseru zničí kořínek chloupku, ale jen ve vývojové fázi, to znamená, že i tato procedura se musí opakovat.

Zdroj zde.

Search