Cesky Vedi

U českých žen vítězí trvalá epilace

Věděli jste, že ženy holením průměrně stráví až 4 měsíce života? Vyzrajte nad otravným a také bolestivým odstraňováním chloupků. Vyzkoušejte trvalou epilaci. Ušetříte čas a navíc budete vždy připravená.

Až 45 % žen od 15 do 45 let se zbavuje nežádoucích chloupků minimálně jednou za měsíc, 25 % jednou týdně a 10 % dokonce čtyřikrát týdně! Nejčastěji se holí břitvou „nasucho“, což ale většina z nich považuje za nejméně vhodné. Trendem se stává trvalá epilace. Vyplývá to z čerstvého průzkumu, který provedla britská organizace Zdraví žen. Jak jsou na tom Češky?

České ženy jsou na tom podobně jako Britky: nejčastěji rovněž používají holítko a pěnu, v letních měsících si zejména ty mladší vyholují třísla a podpaží každý druhý den, končetiny pak jednou za týden. S takovou častou námahou však rozhodně nejsou spokojené. Bolestivé zbavování se chloupků epilačním přístrojem je stále méně oblíbené a nahrazuje je častěji metoda vosku, která si však vyžaduje zase více času, obojí je pak notně bolestivé.

Zbavte se chloupků už na podzim

Společným pro všechny ženy, které se s nastupujícím podzimem začnou zahalovat, však je, že o sebe začnou méně dbát, zejména pak o holení. Přitom právě nyní, na podzim, je ideální čas začít s trvalou epilací, která je ve světě velmi oblíbená a objevují ji už i české ženy.

Jak to funguje?

Nejprve vyplníte souhlas s vyšetřením (neměla byste být těhotná, mít na místě epilace tetování, herpes apod.). Nanese chladící gel. Pak vám i sobě nasadí speciální brýle, vy zavřete oči a proces může začít.
Hlavice přístroje, kterou odbornice plynule přejíždí po epilovaném místě, umožňuje dodat do chloupků více energie a efektivněji je odstranit, a to zcela bezbolestně. Na rozdíl od podobných dřívějších přístrojů, má tento totiž kontaktní chlazení pokožky. Zákrok je neinvazivní a po ošetření tak není třeba žádná rekonvalescence. Zejména to, že celá procedura vůbec nebolí, oceňuje i řada žen, které ji už vyzkoušely.

Trvalá epilace je vhodná i pro muže

Oblast nad horním rtem a podpaží tak zabere pouze několik minut, nohy mohou vyžadovat až hodinu. A s čím přicházejí lidé nejčastěji? Ženy se chtějí trvale zbavit nežádoucího ochlupení v oblasti obličeje, zejména v oblasti horního rtu a brady, třísel, podpaží, předloktí a nohou. Trendem je rovněž tzv. Brazílie, nebo-li celková epilace přirození. Ale chodí rovněž muži – nejčastěji s požadavky na epilaci krku, ramen, hrudníku a zad.

Tím však celý proces nekončí – abyste se chloupků zbavili, musíte proceduru absolvovat čtyřikrát až šestkrát podle jejich hustoty a síly. V praxi to funguje tak, že chloupky mají svá klidová a růstová stádia, při jednom ošetření přístrojem jsou tak zasaženy folikuly zhruba jedné třetiny chloupků. Ideální proto je vše opakovat po 4 týdnech. Pak chloupky samy vypadnou a už znovu nenarostou. Ať tedy na podzim či v zimě začnete kdykoliv, do léta budete mít hebkou kůži, a to natrvalo.

Víte, že …

  • Intimních partie bez chloupků byly nezbytnou záležitostí pro ženy již ve starověkém Egyptě.
  • Holení podpaží odstartovala v roce 1915 firma Wilkinson, která svou kampaň tehdy zacílila na větší osobní hygienu.
  • Podle průzkumu britské organizace Zdraví žen se ochlupení pravidelně zbavuje až 80 % žen a průměrná žena tímto procesem stráví minimálně 4 měsíce svého života.

Formy holení

V podstatě jsou tři formy:

  1. Depilace, kterou se odstraní jen viditelné části chloupků a je tedy velmi krátkodobá.
  2. Epilace, jíž se ničí chloupky i s kořínky a má proto dlouhodobější efekt.
  3. Trvalá epilace, která efektně ničí folikuly chloupků a vymýtí je natrvalo.

Výhody a nevýhody nejčastějších forem zbavování se chloupků:

Holení břitvou: Výhodou je jednoduchost a rychlost, hotovo máte za pár minut. Nevýhodou, zejména pokud se holíte tzv. nasucho, však je možnost krvácení, podráždění, zarudnutí, svědění a nutnost celý proces opakovat za několik málo dní, ne-li hned den druhý.

Epilace strojkem: Výhodou je, že chloupky vám dorostou až za cca 3 týdny, nevýhodou je bolestivost, zčervenání místa a většinou nepodchycení vytrhání všech chloupků.

Epilace voskem: Výhodou je, že chloupky vám takto dorostou až za 3 či 4 týdny. Nevýhodou je poměrně velká bolestivost, zejména v intimních partiích a také zčervenání místa.

Epilace přístroji v kosmetických salonech: V současné době je nejefektivnější technologie pracující s vlnovou délkou, která je nejefektivnější ze všech vlnových délek používaných pro trvalou depilaci. Paprsek proniká bezbolestně do kůže a zničí folikulu chloupku, natrvalo. Výhodou je bezbolestnost a rychlost, nevýhodou se může zdát cena, ovšem v porovnání s celoživotním nákupem strojků či vosků, to není zase až tak špatné.

Search